Praca zdalna jest szansą na cięcie kosztów w firmie.

W dobie kryzysu, ale i w chwili, gdy sytuacja firmy jest unormowana i stabilna, oszczędności zawsze się przydają, dlatego coraz większa liczba pracodawców decyduje się na zatrudnianie swoich pracowników na odległość. Praca zdalna, bo tak określa się najczęściej zatrudnianie osób, które wykonują swoje obowiązki poza siedzibą firmy, jest rozchwytywana przez osoby wolnych zawodów, ale także przez specjalistów w swojej ściśle sprecyzowanej branży.

Praca zdalna, inaczej telepraca, to dzisiaj szansa na cięcie firmowych kosztów, w końcu pracownik, który pracuje dla firmy z własnego domu, nie wymaga profesjonalnego stanowiska pracy, ochrony bhp, jaka w firmie jest obowiązkiem, czy nakładów na inne związane z pracą artykuły i przybory biurowe. Pracownik zdalny wszystko posiada w swoim domu i pracodawca wybierając taką formę zatrudnienia, oszczędza na kosztach, które normalnie musiałby ponieść, a przy tym zyskuje pełnowartościowego pracownika, którego ma pod ręką o każdej porze dnia.

Praca zdalna dotyczy głównie takich branż, jak informatyka, grafika komputerowa, programowanie, wszelkie działalności artystyczne wymagające pracy własnej w ulubionych warunkach. Pracownicy zdalni to także księgowi, których firma nie musi zatrudniać w swojej siedzibie, sekretarki, osoby do obsługi poczty e-mail, marketingowcy i wszyscy ci, którzy kreują wizerunek firmy.